Veccehtu Duası ( İftitah Duası )

Veccehtu Duası ( İftitah Duası )

 

Veccehtu duası Şafii mezhebinde  namazlarda ilk tekbirden sonra okunur. Bu duanın yerine hanefi mezhebinde Subhaneke duası okunmaktadır. Bu yazının devamında Şafii Veccehtu Duasının Arapça-Türkçe okunuşlarını,  anlamını görebilirsiniz. Ayrıca en sonda Veccehtu Duasının okunuşunu da dinleyebilirsiniz.

 

Veccehtu Duası ( İftitah Duası ) Arapça Okunuşu

 

وَجَّهْتُ وَجْهِيَ لِلَّذ۪ي فَطَرَ السَّمٰوَاتِ وَالْاَرْضَ حَن۪يفًا وَمَٓا اَنَامِنَ الْمُشْرِك۪ينَ اِنَّ صَلَات۪ي وَنُسُك۪ي وَمَحْيَايَ وَمَمَات۪ي لِلّٰهِ رَبِّ الْعَالَم۪ينَ لَا شَر۪يكَ لَهُ وَبِذٰلِكَ اُمِرْتُ وَاَنَا مِنَ الْمُسْلِم۪ينَ

 

Veccehtu Duası ( İftitah Duası ) Türkçe Okunuşu

“Veccehtü vechiye lillezi fetare’s-semavati ve’l arde hanifen müslimen vema ene minel müşrikin. İnne salati ve nüsüki ve mahyaye ve memati lillahi rabbil alemin. La şerike leh ve bizalike ümirtü ve ene minel müslimin.”

 

Veccehtu Duası ( İftitah Duası ) Anlamı

 

Anlamı: Ben, hakka yönelen birisi olarak yüzümü, gökleri ve yeri yaratana döndürdüm. Ben, Allah’a ortak koşanlardan değilim. Şüphesiz benim namazım da, diğer ibadetlerim de, yaşamam da, ölümüm de âlemlerin Rabbi Allah içindir. O’nun hiçbir ortağı yoktur. İşte ben bununla emrolundum. Ben Müslümanlardanım.

 

Veccehtu Duası ( İftitah Duası ) DinleYORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.